Nowoczesne balustrady szklane

Balustrada szklana

z usługą montażu

Nasza oferta balustrad szklanych z montażem podzielona jest na dwie główne opcje: montaż podłogowy i montaż boczny. W jednym i drugim przypadku jest to ten sam typ balustrady, czyli balustrada szklana na profilu (inaczej: balustrada całoszklana samonośna), jednak sposób jej zamocowania skutkuje szeregiem różnic wpływających zarówno na proces realizacji jak i efekt końcowy takiej balustrady.
Na tej stronie postaramy się krótko wyjaśnić różnice między tymi dwoma typami mocowań. Jeśli jednak wiesz już czego konkretnie szukasz, kliknij w odpowiedni kafelek poniżej, a on zabierze Cię do odpowiedniej strony, na której znajdziesz szczegóły oferty.


Jeśli jednak nie jesteś jeszcze w stu procentach zdecydowany/zdecydowana, to pod przyciskami zamieściliśmy krótkie opisy każdego typu mocowania balustrady szklanej, a na dole strony znajdziesz kilka pytań pomocniczych wraz z odpowiedziami oraz zaproszenie do bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami.
Balustrady szklane z montażem podłogowym
Montaż podłogowy to po prostu profil bazowy balustrady montowany „od góry”. Ten sposób montażu nada się niemal wszędzie – od antresoli, poprzez podłogi tarasów i balkonów, aż po murki i attyki. Profil podłogowy można zamontować również do konstrukcji stalowej czy drewnianej (pod warunkiem, że mają odpowiednie przekroje). Jeśli tak zamontowany profil balustrady szklanej miałby blokować przepływ wody, to rozwiązujemy ten problem poprzez zastosowanie odpowiednich podkładek. Istnieje również możliwość ukrycia takiego profilu w podłodze.Montaż podłogowy występuje w wariancie standardowym oraz wariancie F. 
Balustrady szklane z montażem bocznym
W przypadku montażu bocznego, profil balustrady szklanej – jak sama nazwa wskazuje – montowany jest od boku. Taki profil musi być zamocowany do elementu nośnego, takiego jak na przykład strop żelbetowy, belka (o odpowiednim przekroju) czy też właściwa konstrukcja stalowa. Profil ten znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku balustrad schodowych, ale także na tarasach czy antresolach, gdy chcesz uzyskać balustradę jak najbardziej odsuniętą na zewnątrz, by nie tracić żadnych centymetrów podłogi. W takim przypadku najczęściej potrzebna jest jednak dodatkowa podkonstrukcja (ukrywana w elewacji/ścianie). Otwory montażowe nie są widoczne w finalnej balustradzie szklanej dzięki zastosowaniu maskownicy.

Montaż boczny występuje w wariancie BOK, oraz wariancie BOK Y. 

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Plusy i minusy

Jakie są wady i zalety każdego sposobu mocowania balustrady szklanej?

MONTAŻ PODŁOGOWY
MONTAŻ BOCZNY

niższa cena elementów

krótszy i tańszy montaż (nie trzeba stosować dodatkowych podkonstrukcji)

możliwość ukrycia profilu w podłodze

nie zmniejsza ogradzanego obszaru

w przypadku montażu na elewacji pozwala wyeksponować profil balustrady

pozwala na montaż balustrady szklanej tam gdzie nie ma możliwości montażu podłogowego

o kilka cm zmniejsza ogradzaną powierzchnię

pod poziomo zamontowanym profilem, na nierównym podłożu, mogą być widoczne prześwity

wyższa cena elementów (tafle szkła muszą być wyższe, dodatkowa maskownica)

dłuższy i droższy montaż (szczególnie w przypadku stosowania podkonstrukcji)

Balustrady szklane

Co potrzebujesz wiedzieć:

Jak mocuje się profil podłogowy?
Montaż podłogowy jest najmniej skomplikowaną formą montażu. Tak mocowany profil ustawia się na przykład na finalnej warstwie podłogi (w przypadku płytek gresowych) lub na wylewce (w przypadku tarasu wentylowanego lub kompozytu). Tak ustawiony profil kotwi się w jego osi aż do warstwy nośnej przechodząc przez pozostałe warstwy podłogi, a następnie uszczelnia się miejsce kotwienia. Podłoże bezpośrednio pod profilem musi być stabilne, dlatego bezpośrednio pod nim nie może znajdować się styropian, papa, ani zbyt cienka wylewka.

Balustrada szklana specjalnie dla Ciebie

Jaki sposób montażu będzie dla mnie odpowiedni?

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Jeśli dotarłeś aż tutaj, to pewnie już masz swoje preferencje. Pamiętaj, że dobór sposobu mocowania balustrady szklanej wpłynie na jej cenę, czas montażu a także na efekt końcowy. Te wszystkie składniki należy wziąć pod uwagę, ale decyzję ostatecznie podejmujesz Ty.

Jeśli jednak wciąż potrzebujesz rady, napisz do nas albo zadzwoń do nas (poniżej odpowiednie przyciski, które Ci to ułatwią), a nasi wykwalifikowani pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania, na które nie odpowiedzieliśmy tutaj i pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Nowoczesne balustrady szklane Workmet

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188

Sprawdź nas na:

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188