Balustrada szklana
z montażem podłogowym
Śląsk i Małopolska

Nowoczesna balustrada na profilu podłogowym, przygotowana specjalnie dla Ciebie, montowana przez zespół naszych wykwalifikowanych pracowników. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na tej stronie. W razie pytań skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Jeśli chcesz spotkać się z nami osobiście, możesz umówić się na spotkanie w naszym biurze lub zamówić wizytę pomiarową naszego technika, który ustali z Tobą wszystkie ważne szczegóły i dokona dokładnego pomiaru. Oferta obejmuje okolice miejscowości: Kraków, Katowice, Wisła, Skoczów, Bielsko Biała, Cieszyn, Szczyrk. A także mniejsze miejscowości w województwach: śląskie, małopolskie.
Zobacz efekt końcowy
Poznaj nasze ceny
Metr bieżący balustrady szklanej
z montażem
Cena brutto, zawiera 8% VAT

Balustrada szklana z montażem podłogowym na śląsku

Nowoczesna balustrada na profilu podłogowym, przygotowana specjalnie dla Ciebie, montowana przez zespół naszych wykwalifikowanych pracowników. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na tej stronie. W razie pytań skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Jeśli chcesz spotkać się z nami osobiście, możesz umówić się na spotkanie w naszym biurze lub zamówić wizytę pomiarową naszego technika, który ustali z Tobą wszystkie ważne szczegóły i dokona dokładnego pomiaru. Oferta obejmuje okolice miejscowości: Kraków, Katowice, Wisła, Skoczów, Bielsko Biała, Cieszyn, Szczyrk. A także mniejsze miejscowości w województwach: śląskie, małopolskie.
Cena brutto, zawiera 8% VAT

Nowoczesne balustrady szklane

Co wyróżnia nasze rozwiązanie?

Balustrada szklana staje się coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem na południu Polski. Wysoki standard oferowanych przez nas balustrad szklanych na profilu zapewnia nowoczesny i elegancki efekt wykończenia balkonu, tarasu bądź antresoli. Ten rodzaj nowoczesnej balustrady szklanej jest szczególnie popularny w dużych miastach województwa śląskiego i małopolskiego, takich jak Kraków, Katowice czy Bielsko Biała. Balustrady szklane tego typu zyskują na znaczeniu również w miejscowościach kojarzonych z wypoczynkiem, jak Szczyrk, Wisła czy Żywiec, gdzie uzasadnieniem stosowania balustrady ze szkła jest niczym niezakłócanie widoków, z których słyną te miejscowości. Nowoczesny wygląd sprawia, że balustrady szklane doskonale komponują się z nowoczesnym budownictwem, przez co popularne są również w mniejszych miejscowościach, takich jak Skoczów, Cieszyn czy Ustroń. Popularność wynika z tego, że balustrady szklane nie tylko pełnią funkcję solidnego zabezpieczenia krawędzi balkonu, tarasu bądź antresoli, ale stanowią jednocześnie element dekoracyjny. Dzięki wielu dostępnym wariantom stwarzają możliwość wpasowania ich w dowolną stylistykę, uwzględniając wszelkie oczekiwania naszych klientów. Oferowana przez nas daleko idąca personalizacja nowoczesnej balustrady szklanej umożliwia uzyskanie wizualnego efektu niemożliwego do osiągnięcia przy zastosowaniu innych typów balustrad.
Balustrady szklane - co je wyróżnia?
Nowoczesne balustrady szklane z montażem na śląsku i w małopolsce
Image
Image

Nowoczesny wygląd i funkcjonalność

Wizualna przewaga nowoczesnych balustrad szklany nie jest osiągana w wyniku rezygnacji z zapewniania bezpieczeństwa. Nasze balustrady szklane wykonujemy tylko i wyłącznie z najwyższej klasy materiałów. Wszystkie nasze systemy balustrad szklanych przeszły szereg testów i badań prowadzonych przez niezależne instytucje i organizacje przyznające certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki specjalnie projektowanym i przygotowanym profilom aluminiowym, a także odpowiedniej grubości szkła hartowanego, bezpiecznego, nasza nowoczesna balustrada szklana spełnia wszystkie wymogi budowlane stawiane balustradom. Dzięki temu są doskonałym rozwiązaniem zarówno w przypadku budownictwa jednorodzinnego, ale także w przypadku inwestycji publicznych, komercyjnych, sportowych czy deweloperskich. Nowoczesna balustrada szklana, w odróżnieniu od innych typów balustrad, nie potrzebuje żadnych słupków, łączników czy mocowań do ściany. Profil bazowy balustrady kotwi się tylko do podłogi, a następnie mocuje się w nim szkło przy pomocy specjalnego systemu. Dzięki właściowościom szkła bezpiecznego, hartowanego, a także zastosowaniu odpornego na korozję aluminium anodowanego szczotkowanego, balustrady szklane są również wysoce odporne na upływ czasu i zachowują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Dobierz rozwiązanie dla siebie,
dopasowane do Twoich potrzeb

Z doświadczenia wiemy, że poza naprawdę wyjątkowymi sytuacjami, oferowany zakres elementów i formatów w zupełności wystarcza by skonstruować dowolną balustradę szklaną.
Jeśli masz trudności z doborem rodzaju profilu, układu tafli, odstępów między nimi, bądź pomiarem miejsca montażu - prześlij zapytanie, a my rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Wybierz rozmiar i układ szkła

Szkło w zestawie standardowym jest szkłem bezpiecznym, hartowanym, laminowanym FLOAT transparentnym, z oszlifowanymi i wypolerowanymi krawędziami oraz zaokrąglonymi narożami. Tak wykończona tafla nie potrzebuje metalowego zabezpieczenia krawędzi. Szkło składa się z dwóch warstw szkła hartowanego o grubości 8 mm każda, zlaminowanych dwoma warstwami folii PVB, uzyskując łącznie aż 16,76 mm grubości. W zestawie standardowym oferujemy szkło dostępne w wysokościach tafli 100, 110 i 120 cm oraz w następujących szerokościach: 70 cm, 80 cm, 90 cm, 95 cm, 100 cm, 110 cm* i 120 cm*. Do wyczerpania zapasów, również w szerokościach 40 cm, 50 cm i 60 cm.
* - te szerokości dostępne są jedynie dla tafli wysokich na 100 cm
Image
Image

Wybierz profil podłogowy

W ramach zestawu standardowego dostępne są dwa rodzaje profili aluminiowych. Profile są anodowane, szczotkowane. Dobór konkretnego rozwiązania zależy od całości projektu balustrady szklanej:

UP - profil aluminiowy o wymiarach 80 mm x 45 mm, nie posiadajacy systemu pozwalającego na regulacje pionu szkła, który stosowany jest jedynie w balustradach szklanych wykończonych pochwytem, bądź w przypadku montażu pojedynczych tafli.

SMART
- profil aluminiowy o wymiarach 115 mm x 60 mm, posiadający system regulacji pionu szkła, który stosowany jest w balustradach szklanych bez wykończenia pochwytem oraz w balustradach szkalnych wykończonych zabezpieczeniem krawędzi.
Balustrada szklana

Wybierz wykończenie balustrady

Balustrada szklana może zostać wykończona pochwytem aluminiowym o przekroju: kwadratowym, okrągłym bądź prostokątnym. Dostępne są również cieńkościenne zabezpieczenia krawędzi. Popularnym rozwiązaniem jest pozostawienie balustrady szklanej niezakończonej żadnym elementem metalowym.
Image

POZNAJ PROPOZYCJĘ CENOWĄ

Kalkulacja kosztów balustrady szklanej z montażem

Podane ceny są cenami za metr bieżący BRUTTO dla 8% VAT
Wysokość szkła
Balustrada szklana
bez pochwytu
Balustrada szklana
z pochwytem
narożnik + 65zł (60 zł netto) 
Balustrada szklana
z zabezpieczeniem krawędzi
100 cm
1 193 zł/mb
1 105 zł netto
1 193 zł/mb
1 105 zł netto
1 237 zł/mb
1 145 zł netto
110 cm
1 231 zł/mb
1 140 zł netto
1 231 zł/mb
1 140 zł netto
1 274 zł/mb
1 180 zł netto
120 cm
1 269 zł/mb
1 175 zł netto
1 366 zł/mb
1 265 zł netto
1 312 zł/mb
1 215 zł netto
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Masz swoją wizję i wiesz jak ma wyglądać Twoja balustrada?

Stwórz wizję własnej balustrady szklanej i zamów wycenę

Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu oferujemy możliwość daleko idącej personalizacji każdego oferowanego przez nas zestawu balustrady szklanej.
Zaprojektuj swoją nowoczesną balustradę szklaną od podstaw korzystając z opcji wyszczególnionych poniżej.
Image
 
 
Podstawowym zadaniem nowoczesnej balustrady szklanej jest zabezpieczenie krawędzi przed upadkiem. W tym celu montuje się ją na balkonach, antresolach, tarasach czy coraz częściej dachach.
Image
Nowoczesna balustrada szklana pełni również funkcję dekoracyjną oraz estetyczną, nadając elewacji budynku bądź jego wnętrzu nowoczesny charakter. W związku z tym są one bardzo popularnym rozwiązaniem w inwestycjach realizowanych w dużych miastach województwa śląskiego i małopolskiego (Katowice, Kraków, Bielsko Biała).
Image
Wyższa balustrada szklana stanowi także osłonę przed wiatrem. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się na dachach bądź tarasach, szczególnie w nieruchomościach położonych w górach czy nad dużymi zbiornikami wodnymi. Rozwiązanie to szczególnie popularne jest w miejscowościach turystycznych, takich jak Szczyrk, Wisła czy Żywiec.

Kolor elementów metalowych

Metalowe elementy oferowanych przez nas balustrad szklanych możemy pomalować na wybrany kolor z palety RAL.
Aby jeszcze bardziej wpasować balustradę w otoczenie, możliwe jest pomalowanie różnych elementów metalowych na różne kolory. Tym sposobem profil dolny może doskonale komponować się z podłogą, podczas gdy pochwyt może pasować np. do stolarki okiennej. Standardowo elementy balustrady malowane są na kolor w wykończeniu matowym, możliwe jest jednak uzyskanie również wykończenia z efektem połysku oraz faktury. Zapytaj o dostępność interesującego Cię koloru.
Malowanie RAL wydłuża czas realizacji zamówionej balustrady szklanej, dlatego jeśli Twoja balustrada ma mieć elementy malowane proszkowo, zamówienie należy złożyć odpowiednio wcześniej.
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane

Rodzaj i kolor szkła

Nowoczesne balustrady szklane pozwalają na daleko idącą personalizację szkła. Wybór obejmuje grubość, szerokość i wysokość tafli szklanej, jej barwę czy stopień przejrzystości. Podstawowym szkłem, którego używa się do produkcji nowoczesnych balustrad szklanych samonośnych jest szkło FLOAT, charakteryzujące się zielonkawą poświatą, dostrzegalną głównie na krawędzi tafli.
W celu usunięcia tego efektu szkło odbarwia się, uzyskując w ten sposób szkło OPTIWHITE.
Oferujemy również szkło kolorowe w dwóch rodzajach. Pierwszym jest szkło barwione w masie (tzw. ANTISOL), które samo w sobie ma kolor grafitowy bądź brązowy, będąc jednocześnie przeźroczyste. Dobierając grubość tafli możliwa jest modyfikacja stopnia przejrzystości takiego szkła i intensywności jego koloru. Drugim rodzajem jest szkło składające się z dwóch warstw szkła FLOAT lub OPTIWHITE, między którymi umieszczona jest kolorowa folia. Szkło takie jest niemal nieprzezierne. Tym sposobem uzyskuje się na przykład szkło mleczne lub matowe.
Rodzaje szkła można ze sobą łączyć, na przykład sklejając taflę szkła FLOAT z taflą szkła ANTISOL barwionego w masie na kolor grafitowy aby uzyskać jaśniejszy kolor i lepszą przejrzystość, lub umieszczać folię mleczną między taflami szkła OPTIWHITE aby uniknąć zielonkawego odcieniu standardowego szkła.

Wykończ swoją balustradę

Metalowe wykończenie górnej krawędzi nowoczesnej balustrady szklanej nie jest konieczne. Pełni ono przede wszystkim funkcję estetyczną. Może jednak pełnić również funkcję użytkową, zabezpieczając krawędź szkła przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Zabieg ten może wydłużyć żywotność balustrady. Zastosowanie wykończenia dostarcza kolejny element dekoracyjny, który jeszcze bardziej pozwoli skomponować balustradę szklaną z otoczeniem.
Pochwyty o przekroju w kształcie kwadratu, prostokąta lub okręgu dobrze pasują do dłoni, przez co stosuje się je tam, gdzie balustrada nie pełni jedynie funkcji dekoracyjnej - na przykład na często używanym balkonie czy na klatce schodowej lub w centrach handlowych takich miast jak Bielsko Biała, Katowice czy Kraków. Mogą być wykonane ze stali nierdzewnej, bądź z aluminium - by lepiej pasować do profilu bazowego balustrady szklanej, wykonanego z tego samego materiału.
Kompromisem pomiędzy niezakłóconym widokiem zza balustrady z samego szkła, a pochwytem użytkowym, są zabezpieczenia krawędzi. Naklejane na specjalnej taśmie, cechują się minimalizmem. Pozwalają zabezpieczyć krawędź balustrady bądź dodać jej szczególnego charakteru, nie skupiając na sobie zbyt dużo uwagi. Dzięki temu możemy podziwiać między innymi piękne widoki, z których słyną miejscowości takie jak Wisła, Żywiec czy Szczyrk. Zabezpieczenie krawędzi może zasłonić do 2 cm tafli szklanej, bądź nawet nie zasłaniać jej wcale, chroniąc jedynie górną krawędź szkła.
Elementy te pomalowane na wybrany kolor mogą stanowić doskonałe wykończenie nowoczesnej balustrady szklanej.
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane

Zadbaj o ostatnie szczegóły

Jeżeli chcesz zyskać kilka dodatkowych centymetrów podłoża, bądź zlicować krawędź podłogi z krawędzią profilu balustrady szklanej, profil typu F (nazwany tak, ponieważ wygląda jak przewrócona litera F) jest idealnym rozwiązaniem. Sprawdzi się w szczególności tam, gdzie jego stopę montażową można ukryć w podłodze - na przykład w wylewce, pod kompozytem czy podłogą wentylowaną. Szczególnym atutem tego typu profili balustradowych jest ich wygląd z zewnątrz balustrady. Pomalowany na odpowiedni kolor potrafi stanowić on przedłużenie ściany, nad którą się znajduje lub doskonale komponować się z obróbką blacharską, na której jest położony.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Masz jeszcze jakieś pytania?

Uzyskaj więcej informacji

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.
Czekamy na Twój telefon od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00. Na maile staramy się odpowiadać w przeciągu 24 godzin w dni pracujące. W mailu możesz załączyć wszystkie nurtujące Cię pytania dotyczące balustrady szklanej lub usługi montażu, na które tak szybko jak to możliwe, odpowiedzą nasi pracownicy. Pomogą Ci również podjąć wszystkie decyzje, co do których nie jesteś jeszcze ostatecznie zdecydowany.

Czekamy na kontakt!
Nie lubisz komunikacji zdalnej?

Odwiedź nas osobiście

Naszym klientom z województwa śląskiego i małopolskiego oferujemy możliwość spotkania się z naszym pracownikiem w naszym biurze w Harbutowicach koło Skoczowa, województwo śląskie.
(Przybliżony czas dojazdu dla poszczególnych miejscowości: Kraków 2 godziny, Katowice 1 godzina, Żywiec i Szczyrk - 40 minut, Wisła i Bielsko Biała - 30 minut.)

Taką wizytę należy umówić z przynajmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Podczas niej nasz pracownik zaprezentuje szczegóły oferty oraz odpowie na wszystkie pytania dotyczące nowoczesnych balustrad szklanych a także ich montażu. Będziesz mieć również możliwość obejrzenia oferowanych przez nas profili aluminiowych, palety RAL, a także rodzajów i grubości szkła bezpiecznego, hartowanego.

Nie musisz kupować w ciemno!
Umów się na spotkanie
Chcesz spotkać się na budowie?

Zamów wizytę pomiarową technika

Nasz wykwalifikowany pracownik odwiedzi Cię na miejscu planowanego montażu, dokona dokładnego pomiaru, odpowie na wszystkie pytania, udzieli stosownych informacji i przywiezie ze sobą próbki profili i szkła.
Taką wizytę należy poprzedzić rozmową telefoniczną, podczas której ustalicie czy montaż na pewno jest możliwy (żeby wizyta nie okazała się jałowa), oraz które próbki nasz technik ma zabrać ze sobą.
Wizyty pomiarowe realizujemy w miejscowościach: Skoczów, Bielsko Biała, Cieszyn, Katowice, Kraków, Wisła, Żywiec, Szczyrk, a także w wielu innych miejscowościach całego województwa śląskiego i małopolskiego.

Daj nam znać jaki termin Ci odpowiada!

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to pewnie chcesz nas o coś zapytać. Wypełnij formularz, a my odpowiemy na wszystkie pytania. Staramy się to robić w 24 godziny.

W zapytaniu koniecznie podaj: 

- miejscowość w województwie śląskim lub małopolskim, w której, lub w pobliżu której zlokalizowana jest inwestycja (np. Kraków, Katowice, Bielsko Biała, Skoczów, Cieszyn, Wisła, Ustroń, Żywiec, Szczyrk)

- rodzaj nowoczesnej balustrady jaki Cię interesuje (balustrada szklana montowana na podłodze)

- rodzaj profilu bazowego (czy ma to być profil standardowy czy może profil typu F)

- rodzaj szkła (stanradrowy FLOAT/OPTIWHITE/inne)

- ewentualny rodzaj pochwytu bądź zabezpieczenia krawędzi


- ewentualny kolor RAL


- łączny metraż balustrady szklanej


- oczekiwany termin realizacji


Przykładowe zapytanie powinno wyglądać następująco:
Poproszę o wycenę balustrady szklanej montowanej na profilu podłogowym F malowanym na RAL 7016 matowy, ze szkłem grafitowym o wysokości tafli 110 cm, bez pochwytu. Łączny metraż - 28 mb, taras Lokalziacja inwestycji - Katowice

Możesz również załączyć zdjęcia miejsca montażu bądź odręczny rysunek z zaznaczonymi wymiarami boków balustrady szklanej.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chciałbyś uzyskać pomoc i wsparcie specjalisty? Zadzwoń lub przejdź do formularza kontaktowego i dowiedz sie więcej.
Paweł Lupa
Paweł LupaKey Account Manager
Zadzwoń: +48 572 312 188

Balustrady szklane Skoczów

Balustrady szklane Katowice

Balustrady szklane Kraków

Balustrady szklane Żywiec

Balustrady szklane Bielsko-Biała

Balustrady szklane Wisła

Najczęściej zadawane pytania

Czy taka balustrada szklana jest bezpieczna?

Balustrady szklane samonośne to nie tylko gwarancja nowoczesnego stylu, ale również gwarancja bezpieczeństwa. Oferujemy jedynie balustrady wykonywane z najwyższej jakość materiałów. Wszystkie oferowane przez nas systemy balustrad szklanych zostały przebadane pod kątem obowiązujących norm budowlanych dotyczących balustrad. Szereg naszych profili posiada dodatkowe badania pozwalające zamontować je także w miejscach gdzie występuje napór tłumu - takich jak obiekty kulturowe czy sportowe. Skoro są one bezpiecznym rozwiązaniem w takich miejscach, to o ile bardziej poradzą sobie w domu jednorodzinnym. Dodatkowo, nowoczesna balustrada szklana na profilu to po prostu gładka i wysoka tafla szkła, nie posiadająca prętów ani innych elementów umożliwiających małym dzieciom wspinanie się na nią.

Więcej pytań i odpowiedzi:

Na najczęściej zadawane pytania odnośnie nowoczesnych balustrad szklanych odpowiedzieliśmy TUTAJ 
Gdybyś jednak nie znalazł tam odpowiedzi, które Cię interesują, daj nam znać mailowo lub telefonicznie.
Co się dzieje w przypadku rozbicia szkła?

Nowoczesne balustrady szklane wykonujemy tylko i wyłącznie z wykorzystaniem szkła bezpiecznego - hartowanego, laminowanego. Dwie tafle szkła hartowanego o grubości najczęściej 8 mm laminujemy (czyli sklejamy ze sobą) przy pomocy 2 lub 4 warstw specjalnej folii. Takie szkło jest bardzo twarde, wytrzymałe i trudne do rozbicia. Jeśli jednak szkło pękłoby albo zostało rozbite, to folie laminacyjne sprawiają, że tafla nie rozpada się na kawałki, ale pojawia się na niej tzw. "pajęczyna". Taką taflę następnie bardzo łatwo wymontować i zastąpić nową o tych samych wymiarach. Natomiast wszystkie ewentualne małe kawałki i okruchy szkła, które w wyniku rozbicia mogą odpaść z tafli, z powodu procesu hartowania, łamią się nieostrymi krawędziami, dzięki czemu takie szkło nie rani.

Opinie naszych Klientów

google opinie firma workmet zweryfikowane opinie z Google zobacz wszystkie opinie w Google>

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Nowoczesne balustrady szklane Workmet

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188

Sprawdź nas na:

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188