Nowoczesne balustrady szklane

Balustrada szklana

do samodzielnego montażu

W naszej ofercie znajdziesz balustrady szklane montowane na profilu podłogowym oraz na profilu do montażu bocznego. Dobór konkretnego mocowania balustrady szklanej jest bardzo ważny, dlatego postaramy się Ci pomóc.
Poniżej wyjaśniamy pokrótce różnice między tymi dwoma typami mocowań. Jeśli jednak wciąż coś budzi Twoje wątpliwości – bez obaw! – nasi pracownicy są gotowi udzielić Ci odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Na samym dole znajdziesz zaproszenie do bezpośredniego kontaktu.

Jeśli jednak już wiesz czego szukasz, kliknij w odpowiedni kafelek poniżej, a zabierze Cię on to odpowiedniej strony z naszą ofertą.
Balustrady szklane z montażem podłogowym

Montaż podłogowy to nic innego jak profil stawiany na podłodze (ewentualnie ukrywany w niej) bądź na konstrukcji drewnianej lub stalowej – od góry. Profil taki kotwi się w jego osi, jednak kotwa musi sięgać do elementu nośnego. Najczęściej jest nim strop żelbetowy lub belka o odpowiednim przekroju. W związku z przebijaniem wszystkich warstw podczas kotwienia profilu podłogowego balustrady szklanej, konieczne jest odpowiednie uszczelnienie miejsca montażu. Nie martw się też o odprowadzanie wody – jeśli profil miałby przeszkadzać spływającej wodzie, po prostu delikatnie podniesiesz go na odpowiednich podkładkach, a woda swobodnie przepłynie dołem.


Montaż podłogowy występuje w wariancie standardowym oraz wariancie F. 
Balustrady szklane z montażem bocznym

(STRONA W BUDOWIE)

Montaż boczny pozwala na montaż balustrady szklanej tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania profilu podłogowego. Profil do montażu bocznego musi być zakotwiony do elementu nośnego: stropu żelbetowego, belki drewnianej o odpowiednim przekroju lub właściwej konstrukcji stalowej. Jeśli profil ma być umieszczony na elewacji, konieczne będzie wcześniejsze przygotowanie ukrytej w niej podkonstrukcji.

Nie martw się otworami montażowymi w boku profilu, wszystko doskonale zakryje odpowiednia maskownica.

Profil do montażu bocznego balustrady szklanej oferujemy w wariancie BOK oraz wariancie BOK Y. 

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Plusy i minusy

Jakie są wady i zalety każdego sposobu mocowania balustrady szklanej?

MONTAŻ PODŁOGOWY
MONTAŻ BOCZNY

niższa cena elementów

krótszy i tańszy montaż (nie trzeba stosować dodatkowych podkonstrukcji)

możliwość ukrycia profilu w podłodze

nie zmniejsza ogradzanego obszaru

w przypadku montażu na elewacji pozwala wyeksponować profil balustrady

pozwala na montaż balustrady szklanej tam gdzie nie ma możliwości montażu podłogowego

o kilka cm zmniejsza ogradzaną powierzchnię

pod poziomo zamontowanym profilem, na nierównym podłożu, mogą być widoczne prześwity

wyższa cena elementów (tafle szkła muszą być wyższe, dodatkowa maskownica)

dłuższy i droższy montaż (szczególnie w przypadku stosowania podkonstrukcji)

Balustrady szklane

Co potrzebujesz wiedzieć:

Jak mocuje się profil podłogowy?
Montaż podłogowy jest najmniej skomplikowaną formą montażu. Tak mocowany profil ustawia się na przykład na finalnej warstwie podłogi (w przypadku płytek gresowych) lub na wylewce (w przypadku tarasu wentylowanego lub kompozytu). Tak ustawiony profil kotwi się w jego osi aż do warstwy nośnej przechodząc przez pozostałe warstwy podłogi, a następnie uszczelnia się miejsce kotwienia. Podłoże bezpośrednio pod profilem musi być stabilne, dlatego bezpośrednio pod nim nie może znajdować się styropian, papa, ani zbyt cienka wylewka.

Balustrada szklana specjalnie dla Ciebie

Jaki sposób montażu będzie dla mnie odpowiedni?

Nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Jeśli dotarłeś aż tutaj, to pewnie już masz swoje preferencje. Pamiętaj, że dobór sposobu mocowania balustrady szklanej wpłynie na jej cenę, czas montażu a także na efekt końcowy. Te wszystkie składniki należy wziąć pod uwagę, ale decyzję ostatecznie podejmujesz Ty.

Jeśli jednak wciąż potrzebujesz rady, napisz do nas albo zadzwoń do nas (poniżej odpowiednie przyciski, które Ci to ułatwią), a nasi wykwalifikowani pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania, na które nie odpowiedzieliśmy tutaj i pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Nowoczesne balustrady szklane Workmet

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188

Sprawdź nas na:

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188