Balustrada szklana do samodzielnego montażu podłogowego

Gotowy zestaw elementów wykonanych w podanych przez Ciebie wymiarach. System został zaprojektowany w taki sposób by umożliwić samodzielny montaż każdej osobie posiadającej najbardziej podstawowe umiejętności budowlane.
Wszystkie potrzebne informacje dotyczące szczegółów zamówienia, dokonania pomiaru oraz instrukcje montażu, znajdziesz niżej na tej stronie.
Zobacz jakie to proste
Zobacz efekt końcowy

Balustrada szklana do samodzielnego montażu podłogowego

Gotowy zestaw elementów wykonanych w podanych przez Ciebie wymiarach. System został zaprojektowany w taki sposób by umożliwić samodzielny montaż każdej osobie posiadającej najbardziej podstawowe umiejętności budowlane.
Wszystkie potrzebne informacje dotyczące szczegółów zamówienia, dokonania pomiaru oraz instrukcje montażu, znajdziesz niżej na tej stronie.
Zobacz jakie to proste

Nowoczesne balustrady szklane

Co wyróżnia nasze rozwiązanie?

Balustrada szklana to rozwiązanie coraz szybciej zyskujące popularność. Cechujący je nowoczesny wygląd sprawia, że doskonale komponuje się ona szczególnie z nowym budownictwem. Poza pełnieniem funkcji zabezpieczenia krawędzi balkonu, tarasu, bądź antresoli, balustrada szklana stanowi także element dekoracyjny. Jest to więc rozwiązanie kompletne. Gdyby jednak tych atutów było mało, to oferowany przez nas zestaw charakteryzuje dodatkowo: niska cena, prostota montażu i krótki czas realizacji.

bez specjalistycznej wiedzy,
wystarczą podstawowe umiejętności budowlane

Balustrady szklane - co je wyróżnia?
Image
Image
Image
Pomimo tych wszystkich zalet, balustrada szklana jest w pełni bezpieczną balustradą, która dzięki specjalnie zaprojektowanym przekrojom profili aluminiowych oraz odpowiedniej grubości szkła, w niczym nie ustępuje swoim metalowym i drewnianym konkurentom. W odróżnieniu od innych rozwiązań, balustrada szklana nie potrzebuje słupków, łączników, ani żadnych dodatkowych mocowań do ściany. System mocowania tafli zapewnia sztywność, trwałość i bezpieczeństwo. Elementy, z których składa się balustrada szklana są elementami o długiej żywotności, ponieważ zarówno szkło jak i aluminium, szczególnie anodowane, są wysoce odporne na upływ czasu.

Dobierz rozwiązanie dla siebie,
dopasowane do Twoich potrzeb

Wybierz rozmiar i układ szkła

Szkło w zestawie standardowym jest szkłem bezpiecznym, hartowanym, laminowanym, FLOAT transparentnym, z oszlifowanymi i wypolerowanymi krawędziami oraz zaokrąglonymi narożami. Tak wykończona tafla nie potrzebuje metalowego zabezpieczenia krawędzi. Szkło składa się z dwóch warstw szkła hartowanego o grubości 8 mm każda, zlaminowanych dwoma warstwami folii PVB, uzyskując łącznie aż 16,76 mm grubości. W zestawie standardowym oferujemy szkło dostępne w wysokościach tafli 100, 110 i 120 cm oraz następujących szerokościach: 40 cm, 50 cm, 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm, 95 cm, 100 cm, 110 cm i 120 cm.
Image
Image

Wybierz profil podłogowy

W ramach zestawu standardowego dostępne są dwa rodzaje profili aluminiowych. Profile są anodowane, szczotkowane. Dobór konkretnego rozwiązania jest uzależniony od projektu całej balustrady:
UP - o wymiarach 80 mm x 45 mm, do balustrady z pochwytem.
SMART - o wymiarach 115 mm x 60 mm, do balustrady bez pochwytu lub z zabezpieczeniem krawędzi.
Balustrada szklana

Wybierz wykończenie balustrady

Balustrada może zostać zakończona pochwytem aluminiowym kwadratowym, okrągłym, bądź prostokątnym. Dostępne są również cienkościenne zabezpieczenia krawędzi. Popularnym rozwiązaniem jest pozostawienie balustrady niezakończonej żadnym elementem metalowym. Oferowany przez nas zestaw również umożliwia uzyskanie tego efektu.
Image

POZNAJ PROPOZYCJĘ CENOWĄ

Kalkulacja kosztów balustrady szklanej

Wysokość szkła
Gotowy zestaw balustrady
bez pochwytu
Gotowy zestaw balustrady
z pochwytem
+ 130 zł/narożnik (105 zł netto)
Gotowy zestaw balustrady
z zabezpieczeniem krawędzi
100 cm
990 zł
805 zł netto
990 zł
805 zł netto
1039 zł
845 zł netto
110 cm
1033 zł
840 zł netto
1033 zł
840 zł netto
1082 zł
880 zł netto
120 cm
1076 zł
875 zł netto
1205 zł
980 zł netto
1125 zł
915 zł netto
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Samodzielny montaż w 5 krokach

Szczegółowa instrukcja montażu balustrady szklanej

Sposób Mocowania Szkła Bez Pochwytu

Sposób Mocowania Szkła Z Pochwytem

Wstęp do samodzielnego montażu
Im równiejsze podłoże, tym prostszy montaż. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu podłogi tafle łatwiej będzie ustawić w pionie. Opcją jest również wykorzystanie podkładek wyrównujących linię profilu.
Krok 1
Profil bazowy kładziemy na podłodze tak, by środek profilu znajdował się przynajmniej 6 cm od krawędzi warstwy nośnej. W przypadku mocowania do konstrukcji stalowej bądź drewnianej, zazwyczaj mocujemy się w ich osi.
Krok 2
Zaznaczamy miejsca otworów, odsuwamy profil i wiercimy odpowiednią średnicą wiertła w zależności od dobranego sposobu kotwienia. Po wszystkim czyścimy otwory i miejsce montażu balustrady. W przypadku mocowania w drewnie przechodzimy od razu do przykręcania profilu bazowego wkrętami konstrukcyjnymi (najlepiej zakrętakiem udarowym). Jeżeli montaż odbywa się na zewnątrz należy otwór montażowy obficie obłożyć uszczelniaczem.
Krok 3
Ponownie przykładamy profil i kotwimy według wybranej technologii. Kotwy dokręcamy mocno i pewnie, jednocześnie upewniając się, że nie wystają one za wysoko i nie utrudnią nam montażu szkła.
Krok 4
Umieszczamy w profilu pierwszą uszczelkę i kliny montażowe w rozstawie takim jak zaprezentowany w filmie. Następnie wkładamy do profilu szkło (zalecana odległość między taflami to 5 - 10 mm) i dokładamy drugi element klinujący. Cały montaż odbywa się od jednej strony balustrady. Teraz możemy wypionować szkło. Po uzyskaniu pionu zakładamy drugą uszczelkę.
Krok 5
Na widoczne końce profilu naklejamy zaślepkę końcową. W przypadku balustrady szklanej bez pochwytu montaż został zakończony. W przypadku balustrady szklanej z pochwytem nakładamy uszczelkę na szkło, na uszczelkę nakładamy pochwyt i dobijamy go gumowym młotkiem. W przypadku balustrady szklanej z zabezpieczeniem krawędzi najpierw naklejamy odpowiednią taśmę montażową na górną krawędź szkła, a następnie kładziemy na nią zabezpieczenie krawędzi i dociskamy je.

Spersonalizuj zestaw

Balustrada jeszcze bardziej dostosowana do Ciebie

Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu oferujemy mozliwość daleko idącej personalizacji każdego oferowanego przez nas zestawu. Zaprojektuj swoją nowoczesną balustradę szklaną od podstaw korzystając z opcji wyszczególnionych poniżej.

Balustrada szklana spełnia trzy podstawowe funkcje.
Image
Podstawowym zadaniem balustrady jest zabezpieczenie krawędzi przed upadkiem. W tym celu montuje się ją na balkonach, antresolach, tarasach czy coraz częściej dachach.
Image
Balustrada szklana pełni również funkcję dekoracyjną nadając elewacji budynku bądź jego wnętrzu nowoczesny charakter.
Image
Wyższa balustrada szklana stanowi także osłonę przed wiatrem. Główne zastosowanie to tarasy w restauracjach oraz w nieruchomościach nad morzem czy jeziorem.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Wybierz funkcję jaką ma pełnić Twoja balustrada szklana,
a następnie dopasuj ją do swoich oczekiwań korzystając z niżej opisanych opcji.

Kolor elementów metalowych

Metalowe elementy oferowanych przez nas balustrad szklanych możemy pomalować na wybrany kolor z palety RAL. By nadać balustradzie szklanej jeszcze bardziej nowoczesny wygląd, możliwe jest pomalowanie różnych elementów metalowych na różne kolory. Tym sposobem profil dolny może doskonale komponować się z podłogą, podczas gdy pochwyt może pasować np. do stolarki okiennej. Standardowo elementy balustrady malowane są na kolor w wykończeniu matowym, możliwe jest jednak uzyskanie również wykończenia z efektem połysku oraz faktury. Zapytaj o dostępność interesującego Cię koloru.
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane

Rodzaj i kolor szkła

Nowoczesne balustrady szklane pozwalają na daleko idącą personalizację szkła. Wybór obejmuje grubość, szerokość i wysokość tafli szklanej, jej barwę czy stopień przejrzystości. Podstawowym szkłem, którego używa się do produkcji nowoczesnych balustrad szklanych jest szkło FLOAT, charakteryzujące się zielonkawą poświatą, dostrzegalną głównie na krawędzi tafli. Efekt ten można zminimalizować uzyskując w ten sposób szkło OPTIWHITE. Możliwe jest również uzyskanie odpowiadającej klientowi barwy szkła na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest barwienie szkła w masie, w ten sposób wykonuje się szkło ANTISOL dostępne w kolorze grafitowym i brązowym. Drugim sposobem jest zastosowanie kolorowej folii między taflami, tym sposobem otrzymuje się np. szkło mleczne bądź matowe, a także szkło o dowolnym kolorze.

Wykończ swoją balustradę

Wykończenie balustrady pełni funkcję przede wszystkim estetyczną. Może jednak pełnić również funkcję użytkową, zabezpieczając krawędź szkła przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Zabieg ten może wydłużyć żywotność balustrady. Zastosowanie wykończenia dostarcza kolejny element dekoracyjny, który jeszcze bardziej pozwoli skomponować balustradę szklaną z otoczeniem. Dostępne są pochwyty o przekroju w kształcie kwadratu, prostokąta lub okręgu, wykonane z aluminium szczotkowanego bądź stali nierdzewnej. A także cienkościenne profile aluminiowe, takich jak na zdjęciu obok. Elementy te pomalowane na wybrany kolor mogą stanowić doskonałe wykończenie nowoczesnej balustrady szklanej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby balustrada szklana składała się z samych tafli szkła, bez żadnego górnego metalowego wykończenia.
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane

Zadbaj o ostatnie szczegóły

Jeżeli chcesz zyskać kilka dodatkowych centymetrów podłoża, bądź zlicować krawędź podłogi z krawędzią profilu balustrady szklanej, profil typu F (nazwany tak, ponieważ wygląda jak przewrócona litera F) jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jego stopę montażową możesz ukryć w podłodze - na przykład pod kompozytem. Szczególnym atutem tego typu profili balustradowych jest ich wygląd z zewnątrz balustrady. Pomalowany na odpowiedni kolor może stanowić on przedłużenie ściany, nad którą się znajduje.

Jeśli wybrałeś już jak powinna wyglądać Twoja balustrada, daj nam znać

W zapytaniu koniecznie podaj:
- rodzaj nowoczesnej balustrady jaki Cię interesuje (balustrada montowana na podłodze)
- rodzaj profilu bazowego (czy ma to być profil standardowy czy może profil typu F)
- rodzaj szkła (stanradrowy FLOAT/OPTIWHITE/inne)
- ewentualny rodzaj pochwytu bądź zabezpieczenia krawędzi
- ewentualny kolor RAL
- łączny metraż balustrady szklanej
- lokalizację inwestycji
- oczekiwany termin realizacji

W mailu możesz załączyć wszystkie nurtujące Cię pytania, na które tak szybko jak to możliwe, odpowiedzą nasi pracownicy.

Pomogą Ci również podjąć wszystkie decyzje, co do których nie jesteś jeszcze ostatecznie zdecydowany.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania, chciałbyś uzyskać pomoc i wsparcie specjalisty? Zadzwoń lub przejdź do formularza kontaktowego i dowiedz sie więcej.
Paweł Lupa
Paweł LupaKey Account Manager
Zadzwoń: +48 572 312 188

Pójdź o krok dalej

Zadbaj o atmosferę montując nastrojowe światło w swojej balustradzie

Światło jest najbardziej skutecznym sposobem oddziałującym na ludzkie emocje. Może zupełnie zmienić nastawienie do miejsca, w którym się przebywa. Proponujemy Państwu także barierki z opcją podświetlenia LED, które cieszy się powodzeniem wśród architektów oraz zwolenników nowoczesnego wyglądu. Dodając do swojej balustrady dobrze zaprojektowane oświetlenie, nie tylko zmienią Państwo nastrój, ale również zadbają Państwo lepiej o bezpieczeństwo, na przykład na schodach. Liniowe oświetlenie LED to efektowne rozwiązanie dla zamaskowanych systemów oświetlenia. Cechuje je łatwość instalacji i uzytkowania. W naszej ofercie nowoczesnych balustrad szklanych znajdą Państwo liniowe oświetlenie LED do pochwytów, poręczy i profili montażowych. Wszystkie taśmy LED są okablowane, a każdą taśmę można przyciąć nożyczkami między miedzianymi punktami aby uzyskać żądaną długość. Pocięte tasmy można natomiast łączyć za pomocą łącznika. Oferujemy Państwu taśmy LED, które dają ciepłe bądź zimne białe światło do wykorzystania wewnątrz oraz na zewnątrz. W przypadku zastosowania takiego rozwiązania kable pozostają niewidoczne, a taśmy są zabezpieczone matowymi lub przeźroczystymi osłonami.
Image
Image

Pójdź o krok dalej

Skomponuj balustradę ze swoim wnętrzem.

Wybór balustrady szklanej powinien być decyzją dobrze przemyślaną, podjętą na odpowiednim etapie budowy. Wybierając balustradę całoszklaną dla Państwa domu lub tarasu dodatkowa opcją jest wybranie pochwytu do balustrady. Jedną z możliwości jest pochwyt drewniany. Poręcze drewniane to idealny sposób na wykończenie balustrad na tarasach lub balkonach. Dobrze sprawdzają się także przy wykańczaniu balustrad na piętrach w pomieszczeniach. Pochwyt tego rodzaju zapewnia walory estetyczne oraz użytkowe, a także znacząco poprawia bezpieczeństwo. Drewno jest materiałem uwielbianym przez osoby zajmujące się wystrojem wnętrz. Odpowiednio dobrany materiał drewniany znajdzie zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Wykorzystanie poręczy sprawi, że wnętrze nabierze charakteru i odważniejszego wyglądu. Warto poświęcić dłuższą chwilę na wybranie odpowiedniej dla siebie poręczy drewnianej, aby każdego dnia cieszyła oko oraz spełniała swoje funkcje dekoracyjne i użytkowe. W swojej ofercie posiadamy dwa rodzaje pochwytów drewnianych. Pochwyt okrągły, lakierowany buk oraz pochwyt okrągły lakierowany dąb.

Opinie naszych Klientów

google opinie firma workmet zweryfikowane opinie z Google zobacz wszystkie opinie w Google>

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Nowoczesne balustrady szklane Workmet

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188

Sprawdź nas na:

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188