Balustrada szklana
z montażem bocznym
Śląsk i Małopolska

Nowoczesna balustrada na profilu bocznym montowana od boku, zaprojektowana specjalnie dla Ciebie, montowana przez grupę naszych wyspecjalizowanych montażystów. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na poniższej stronie. W razie jakichkolwiek pytań, wyślij maila lub zadzwoń. Oferujemy też możliwość spotkania w naszym biurze lub wizytę pomiarową naszego technika. Podczas takiej wizyty technik przywiezie ze sobą próbki elementów naszej balustrady (szkło i profile), a także wykona pomiar miejsca montażu. Oferta obejmuje okolice miejscowości: Bielsko Biała, Cieszyn, Gliwice, Katowice, Kraków, Rybnik, Skoczów,  Szczyrk, Wisła, Zakopane, Żywiec, a także mniejsze miejscowości w województwach: śląskie, małopolskie.

Nie tego rodzaju montażu szukasz?
Tutaj znajdziesz balustradę szklaną montowaną na podłodze >
Poznaj nasze ceny
Metr bieżący balustrady szklanej
z montażem:
Cena brutto, zawiera 8% VAT.

Balustrada szklana z montażem bocznym Śląsk i Małopolska

Nowoczesna balustrada na profilu bocznym montowana od boku, zaprojektowana specjalnie dla Ciebie, montowana przez grupę naszych wyspecjalizowanych montażystów. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na poniższej stronie. W razie jakichkolwiek pytań, wyślij maila lub zadzwoń. Oferujemy też możliwość spotkania w naszym biurze lub wizytę pomiarową naszego technika. Podczas takiej wizyty technik przywiezie ze sobą próbki elementów naszej balustrady (szkło i profile), a także i wykona pomiar miejsca montażu. Oferta obejmuje okolice miejscowości: Bielsko-BiałaCieszynGliwiceKatowiceKrakówRybnikSkoczów,  Szczyrk, Wisła, Zakopane, Żywiec, a także mniejsze miejscowości w województwach: śląskiemałopolskie.
To nie to czego szukasz? Tutaj znajdziesz balustradę szklaną montowaną na podłodze >
Cena brutto, zawiera 8% VAT

Nowoczesne balustrady szklane

Co wyróżnia nasze rozwiązanie?

Nasze balustrady szklane z każdym dniem zyskują na popularności. Na Śląsku i w Małopolsce stają się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem. Jednym z wariantów mocowania balustrady szklanej jest mocowanie boczne. Montowane w ten sposób barierki szklane zapewniają elegancki i nowoczesny design balkonu, tarasu, bądź antresoli. Ze względu na popularność nowoczesnego budownictwa, tego typu balustrady szklane znajdują zastosowanie nie tylko w większych miejscowościach, takich jak Bielsko-Biała, Katowice czy Kraków. Brak elementów metalowych, skutkujący niezakłóconym widokiem, sprawia, że balustrady szklane znajdują również zastosowanie w miejscowościach wypoczynkowych, których atutem są piękne widoki – Wisła, Szczyrk, Zakopane czy Żywiec. Nasze balustrady szklane montowane na profilu bocznym to połączenie nowoczesnej technologii i eleganckiego designu, najwyższej jakości materiałów oraz dbałości o precyzję wykonania. Uwzględniając oczekiwania naszych klientów jesteśmy w stanie wpasować nasze balustrady szklane w dowolną stylistykę, dzięki wielu opcjom personalizacji, jakie oferujemy. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać efekt, który byłby niemożliwy do uzyskania przy zastosowaniu innych typów balustrad dostępnych na rynku.
Balustrady szklane z montażem bocznym na Śląsku i w Małopolsce
Nowoczesne balustrady szklane z montażem na śląsku i w małopolsce
Balustrada mleczne szkło na schodach i tarasie, śląsk i małopolska
Balustrady szklane na śląsku i w małopolsce  Kraków, Katowice, Bielsko-Biała, Żywiec

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wybierając naszą nowoczesną balustradę szklaną nie rezygnujesz z bezpieczeństwa. Oferowane przez nas systemy balustrad szklanych spełniają wszystkie wymogi stawiane tego typu konstrukcjom. Wszystkie balustrady, które posiadamy w naszej ofercie, posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające ich własności. Dzięki odpowiednim profilom aluminiowym oraz zastosowaniu odpowiedniej grubości szkła bezpiecznego (hartowanego, laminowanego), nasze balustrady szklane mogą być montowane zarówno na większych obiektach, jak i w budownictwie jednorodzinnym. Nowoczesna balustrada szklana doskonale wkomponuje się we wnętrze, bądź elewację każdego z nich. Mocowanie jej od boku pozwoli również na uzyskanie efektu szkła „wychodzącego z podłogi”. Eleganckie i minimalistyczne balustrady szklane, dzięki wykorzystaniu odpowiednich materiałów – szkła hartowanego oraz odpornego na korozję aluminium anodowanego, szczotkowanego – są jednocześnie wysoce odporne na upływ czasu i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie pasuje balustrada szklana?

Czyli o zastosowaniu

Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu oferujemy możliwość daleko idącej personalizacji każdego oferowanego przez nas zestawu balustrady szklanej.
Zaprojektuj swoją nowoczesną balustradę szklaną od podstaw korzystając z opcji wyszczególnionych poniżej.
Image
 
Podstawowym zadaniem balustrady szklanej (jak każdej balustrady), jest zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach zagrożonych upadkiem z wysokości. Balustrada szklana radzi sobie tutaj tak samo dobrze jak inne rodzaje balustrad, dlatego z powodzeniem możemy zamontować ją na Twoim balkonie, antresoli, tarasie, czy – ostatnio coraz częściej – na dachu.
Image
O ile balustrada szklana pod względem bezpieczeństwa jest na tym samym poziomie co inne rodzaje balustrad, tak pod względem wizualnym daleko je wyprzedza. Jej nowoczesny charakter pozwala na uzyskanie efektu nieosiągalnego dla innego typu balustrad. Na pewno widziałeś jak świetnie prezentuje się w nowoczesnych centrach handlowych, w takich miejscowościach jak Bielsko–Biała, Katowice czy Kraków.
Image
Balustrada szklana może zostać wykorzystana również jako osłona przed wiatrem. Dzięki temu często stosowana jest przez właścicieli obiektów wypoczynkowych, czy gastronomicznych – szczególnie w pobliżu dużych zbiorników wodnych czy w górach. Często spotkasz ją więc w takich miejscowościach jak Szczyrk, Wisła, Zakopane czy Żywiec.

Dopasuj swój zestaw balustrady
korzystając z poniższych opcji

Mając wieloletnie doświadczenie, dobrze wiemy, że oferowany przez nas zakres elementów i wymiarów w zupełności wystarczy do skonstruowania niemal dowolnej balustrady szklanej. Jeśli jednak jesteś przekonany, że będzie Ci potrzebna dodatkowa pomoc, daj nam znać.

Wybierz wysokość, szerokość oraz układ tafli szkła

Szkło w zestawie standardowym jest szkłem bezpiecznym (hartowanym, laminowanym) FLOAT transparentnym, z oszlifowanymi i wypolerowanymi krawędziami oraz zaokrąglonymi narożami. Szkło składa się z dwóch warstw szkła hartowanego o grubości 8 mm każda, zlaminowanych dwoma warstwami folii PVB, uzyskując łącznie aż 16,76 mm grubości. W zestawie standardowym oferujemy szkło dostępne w wysokościach tafli 100 cm, 110 cm i 120 cm oraz w następujących szerokościach: 70 cm, 80 cm, 90 cm, 95 cm, 100 cm, 110 cm* i 120 cm*. Do wyczerpania zapasów, również w szerokościach 40 cm, 50 cm i 60 cm.
* - te szerokości dostępne są jedynie dla tafli wysokich na 100 cm
Image
Image

Wybierz wykończenie profilu bazowego

Profil bazowy balustrady szklanej montowanej od boku, z racji sposobu montażu, jest otworowany od boku. Jeśli profil ma być w jakiś sposób ukryty bądź obudowany, to otwory nie muszą być zaślepiane – co obniża koszt balustrady. Jeśli natomiast bok profilu balustrady szklanej jest widoczny, otwory zaślepić można przy pomocy zaślepek z tworzywa sztucznego bądź maskownicy wykonanej z aluminium szczotkowanego. W zestawie standardowym opcją domyślną jest profil z maskownicą.
Balustrada szklana z montażem bocznym

Wybierz wykończenie górnej krawędzi balustrady

Balustrada szklana może zostać wykończona pochwytem aluminiowym o przekroju: kwadratowym, okrągłym lub prostokątnym. Dostępne są również cienkościenne zabezpieczenia krawędzi oraz opcja pomiędzy dużym pochwytem a cienkim zabezpieczeniem – profil U. Popularnym rozwiązaniem jest pozostawienie balustrady szklanej niezakończonej żadnym elementem metalowym.
Image

POZNAJ NASZE CENY

Oblicz przybliżony koszt Twojej balustrady szklanej wraz z usługą montażu

Podane ceny są cenami za metr bieżący BRUTTO dla 8% VAT.
Wysokość szkła
(wysokość tafli ponad profil)
Balustrada szklana
bez pochwytu
Balustrada szklana
z pochwytem
narożnik +65zł (60 zł netto)
Balustrada szklana
z zabezpieczeniem krawędzi
100 cm
(90 cm)
1 404 zł/mb
1 300 zł netto
1 501 zł/mb
1 390 zł netto
1 436 zł/mb
1 330 zł netto
110 cm
(100 cm)
1 442 zł/mb
1 335 zł netto
1 539 zł/mb
1 425 zł netto
1 474 zł/mb
1 365 zł netto
120 cm
(110 cm)
1 480 zł/mb
1 370 zł netto
1 577 zł/mb
1 460 zł netto
1 512 zł/mb
1 400 zł netto
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Szukasz czegoś więcej? To nie koniec naszej oferty

Możesz spersonalizować swoją balustradę szklaną jeszcze bardziej, wybierając…

Aby uzyskać wymarzony efekt końcowy Twojej balustrady szklanej, możesz wraz z nami zaprojektować ją co do ostatniego szczegółu. Poniżej znajdziesz oferowane przez nas opcje. Pamiętaj, że personalizacja wykracza poza zestaw standardowy i na pewno będzie mieć wpływ na cenę balustrady.

...kolor elementów metalowych

Elementy metalowe naszych balustrad szklanych – zarówno profile i maskownice, jak i pochwyty, czy zabezpieczenia krawędzi – możemy pomalować na wybrany przez Ciebie kolor z palety RAL. Możesz pomalować zarówno profil jak i pochwyt na ten sam kolor, możesz pomalować tylko jeden z nich, albo pomalować oba na różne kolory. Pozwoli Ci to dopasować balustradę szklaną do jej otoczenia: profil bazowy może pasować do podłogi, a pochwyt – na przykład – korespondować ze stolarką okienną. Standardowo elementy balustrady szklanej malujemy na kolor matowy, jednak jeśli interesuje Cię inne wykończenie – daj nam znać.
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane

...rodzaj i kolor szkła

Szkło w balustradzie szklanej również podlega personalizacji. Dotyczy to zarówno wymiarów tafli i ich grubości, ale także koloru szkła. Standardowe szkło jest zielonkawe – to tak zwane szkło FLOAT – to szkło, z którym spotykasz się najczęściej np. w oknach domów czy samochodów. Jego zielonkawość dostrzegalna jest jednak przede wszystkim na jego krawędzi.

Jeśli chciałbyś pozbyć się tego efektu, odpowiednim rozwiązaniem będzie szkło odbarwione, np. OPTIWHITE. Szkło to uzyskuje się w wyniku specjalnych procesów, dzięki którym zielonkawy odcień jest usuwany.

Jeśli natomiast interesuje Cię szkło o konkretnej barwie, na przykład brązowej bądź grafitowej, to odpowiednie będzie szkło ANTISOL. Jest to szkło przejrzyste, chociaż widok jest zdecydowanie przyciemniony.

Możliwe jest również uzyskanie innych kolorów szkła, szkła mlecznego lub matowego, w wyniku umieszczenia specjalnych folii pomiędzy laminowanymi taflami. Taka balustrada szklana jest jednak nieprzezierna.

…wykończenie balustrady szklanej

Górna krawędź szkła może pozostać niezakończona żadnym elementem, co jest szczególnie atrakcyjne jeśli chce się uzyskać niezakłócone niczym widoki. Najbardziej delikatną i minimalistyczną opcją jest zabezpieczenie krawędzi (na grafice) nalepiane na górną krawędź szkła przy pomocy specjalnej taśmy. Bardziej widocznym elementem jest profil U o wymiarze 20 mm x 22 mm, również naklejany na taśmie. Jeśli natomiast wykończenie tafli szklanej ma na celu komfort użytkowania, najlepszą opcją będą pochwyty o przekroju około 4 cm, nakładane na uszczelce – okrągły, kwadratowy lub prostokątny. Zastosowanie aluminiowego wykończenia balustrady szklanej dodaje kolejny element, który można np. pomalować na wybrany kolor.
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane
Kolory elementów metalowych według RAL - balustrady szklane

…położenie profilu

Jeśli punkt montażu położony jest zbyt nisko, odpowiednim rozwiązaniem może okazać się zastosowanie profilu Y. Może on wystawać aż do 7 cm ponad strop lub konstrukcję, do której jest przymocowany, co pozwala zlicować górną krawędź profilu z finalną warstwą podłogi. Profil Y posiada swoją własną maskownicę, więc tak jak profil standardowy, nie musi być ukrywany. Profil Y można również pomalować na wybrany kolor RAL.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

O czymś zapomnieliśmy napisać? To nie problem!

Uzyskaj więcej informacji

Możesz skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00. W dni pracujące staramy się odpowiadać na maile w przeciągu 24 godzin. W mailu możesz zawrzeć wszelkie nurtujące Cię pytania, dotyczące interesującej Cię balustrady szklanej, sposobu montażu, doboru szkła bądź profili. Nasi pracownicy odpowiedzą na Twoje pytania najszybciej jak to możliwe. Pomogą Ci również podjąć wszystkie decyzje, co do których nie jesteś jeszcze ostatecznie zdecydowany.

Czekamy na kontakt!
Uważasz, że sprawy lepiej załatwia się twarzą w twarz? To nie problem!

Odwiedź nas osobiście

Klientom z województwa śląskiego oraz małopolskiego proponujemy konsultację z naszym pracownikiem w naszym biurze sprzedaży internetowej w Harbutowicach koło Skoczowa, województwo śląskie.

(Przybliżony czas dojazdu dla poszczególnych miejscowości: Bielsko-Biała 30 minut, Cieszyn 15 minut, Katowice 1 godzina, Kraków 2 godziny, Rybnik 50 minut, Szczyrk 40 minut, Wisła 30 minut, Zakopane 2 godziny 30 minut, Żywiec 40 minut.)

Wizytę w naszym biurze należy umówić z przynajmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Podczas niej nasz pracownik zaprezentuje szczegóły oferty oraz odpowie na wszystkie pytania dotyczące nowoczesnych balustrad szklanych z montażem bocznym. Będziesz mieć również możliwość obejrzenia oferowanych przez nas profili aluminiowych, palety RAL, a także rodzajów i grubości szkła bezpiecznego (hartowanego, laminowanego).

Nie kupuj w ciemno!
Umów się na spotkanie.
Chcesz spotkać się na budowie?

Zamów wizytę pomiarową technika

Nasz wykwalifikowany pracownik odwiedzi Cię na miejscu planowanego montażu, dokona dokładnego pomiaru w miejscu montażu balustrady, odpowie na wszystkie pytania, udzieli stosownych informacji oraz przywiezie ze sobą próbki profili i szkła.

Wizytę technika należy poprzedzić rozmową telefoniczną, podczas której ustalicie czy montaż balustrady szklanej na profilu bocznym na pewno jest możliwy oraz które próbki nasz technik ma zabrać ze sobą.

Wizyty pomiarowe realizujemy w miejscowościach: Bielsko–Biała, Cieszyn, Katowice, Kraków, Rybnik, Skoczów, Szczyrk, Wisła, Zakopane, Żywiec, a także w wielu innych miejscowościach całego województwa śląskiego i małopolskiego.

Daj nam znać jaki termin Ci odpowiada!

Jeśli dotarłeś aż tutaj, to pewnie chcesz nas o coś zapytać.
Wypełnij formularz, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Staramy się to robić w 24 godziny.

W zapytaniu koniecznie podaj: 

- miejscowość w województwie śląskim lub małopolskim, w której, lub w pobliżu której zlokalizowana jest inwestycja (np. Bielsko–Biała, Cieszyn, Katowice, Kraków, Rybnik, Skoczów, Szczyrk, Wisła, Zakopane, Żywiec)

- rodzaj nowoczesnej balustrady jaki Cię interesuje (np. balustrada szklana montowana od boku)

- rodzaj profilu bazowego (czy ma to być profil SMART bok czy może profil typu SMART Y)

- rodzaj szkła (standardowy FLOAT/OPTIWHITE/MLECZNE/ANTISOL)

- ewentualny rodzaj pochwytu bądź zabezpieczenia krawędzi


- ewentualny kolor RAL


- łączny metraż balustrady szklanej


- oczekiwany termin realizacji


Przykładowe zapytanie powinno wyglądać następująco:
PProszę o wycenę balustrady szklanej montowanej na profilu bocznym SMART Y z maskownicą, malowanym na RAL 7016 matowy, ze szkłem grafitowym o wysokości tafli 110 cm, bez pochwytu. Łączny metraż - 28 mb, montaż w domu jednorodzinnym, na antresoli. Lokalizacja inwestycji – Kraków.

Możesz również załączyć zdjęcia miejsca montażu bądź odręczny rysunek z zaznaczonymi wymiarami boków balustrady szklanej.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Chciałbyś uzyskać pomoc i wsparcie specjalisty? Zadzwoń lub przejdź do formularza kontaktowego i dowiedz sie więcej.
Paweł Lupa
Paweł LupaKey Account Manager
Zadzwoń: +48 572 312 188

Balustrady szklane Skoczów

Balustrady szklane Katowice

Balustrady szklane Kraków

Balustrady szklane Żywiec

Balustrady szklane Bielsko-Biała

Balustrady szklane Wisła

Najczęściej zadawane pytania

Czy taka balustrada szklana jest bezpieczna?

Balustrady szklane na profilu montowanym od boku to nie tylko gwarancja nowoczesnego stylu, ale również gwarancja bezpieczeństwa. Oferujemy jedynie barierki szklane wykonywane z najwyższej jakość materiałów. Wszystkie oferowane przez nas systemy balustrad szklanych zostały przebadane pod kątem obowiązujących norm budowlanych. Szereg naszych profili, w tym profil z montażem bocznym, posiada dodatkowe badania pozwalające zamontować je także w miejscach gdzie występuje napór tłumu - takich jak obiekty użyteczności publicznej czy sportowe. Tym bardziej więc spełnią wymagania bezpieczeństwa w budownictwie jednorodzinnym. Dodatkowo, nowoczesna balustrada szklana na profilu np. z montażem bocznym to po prostu gładka i wysoka tafla szkła, nie posiadająca prętów ani innych elementów umożliwiających małym dzieciom wspinanie się na nią. Młodzi rodzicie mogą więc dzięki naszym balustradom spać spokojnie ;)

Więcej pytań i odpowiedzi:

Na najczęściej zadawane pytania dotyczące nowoczesnych balustrad szklanych odpowiedzieliśmy TUTAJ
Gdybyś jednak nie znalazł tam odpowiedzi, które Cię interesują, daj nam znać mailowo lub telefonicznie.
Czy szkło w balustradzie może się rozbić? Co wtedy?

Nowoczesne balustrady szklane wykonujemy tylko i wyłącznie z wykorzystaniem szkła bezpiecznego - hartowanego, laminowanego. Dwie tafle szkła hartowanego o grubości najczęściej 8 mm laminuje się czyli skleja ze sobą przy pomocy 2 lub 4 warstw specjalnej folii. Takie szkło jest bardzo twarde, wytrzymałe i trudne do rozbicia. Jeśli jednak szkło pękłoby albo zostało rozbite, to najczęściej rozbija się tylko tafla od strony uderzenia. Jako, że tafle są ze sobą zlaminowane, rozbita nie rozpada się na kawałki, ale pojawia się na niej tzw. „pajęczyna”. Ewentualne kawałki szkła które ukruszą się przy rozbiciu, ze względu na hartowanie, łamią się na nieostre krawędzie. Co więcej jeśli dojdzie do rozbicia szkła, taką taflę bardzo łatwo wymontować i zastąpić nową o tych samych wymiarach. Zapewnia to nowoczesny system mocowania szkła.

Opinie naszych Klientów

google opinie firma workmet zweryfikowane opinie z Google zobacz wszystkie opinie w Google>

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Nowoczesne balustrady szklane Workmet

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188

Sprawdź nas na:

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188