Balustrada szklana
na profilu połogowym

Mnich koło Skoczowa, śląskie

Balustrady szklane z montażem bocznym na Śląsku i w Małopolsce
Balustrady szklane z montażem bocznym na Śląsku i w Małopolsce

Mnich koło Skoczowa, śląskie

Specyfikacja projektu

Profil podłogowy:

SMART, 115 mm x 60 mm

Szkło w profilu podłogowym:

hartowane laminowane 8.8.2 FLOAT prefabrykowane, wysokość tafli -
100 cm

Pochwyt:

kwadratowy, o przekroju 40 mm x 40 mm, nakładany na szkło na uszczelce

Usługi dodatkowe:

  • Malowanie profilu SMART oraz pochwytu kwadratowego na RAL 7016 matowy

Wykończenie podłogi:

Deska tarasowa

Więcej informacji o projekcie w formie video

Zobacz film podsumowujący projekt

Podsumowanie zrealizowanego przez nas montażu w miejscowości Mnich, w województwie śląskim, przedstawiliśmy w krótkim filmie zamieszczonym poniżej. W razie gdyby pojawiły się jakieś pytania dotyczące montażu balustrady szklanej na tarasie drewnianym, wiesz co robić.
This image for Image Layouts addon
Niniejszy projekt został zrealizowany w miejscowości Mnich, niedaleko takich miejscowości jak Strumień, Skoczów, Czechowice Dziedzice czy Bielsko Biała, w województwie śląskim. Balustrada została zamontowana na wysokim tarasie drewnianym dostawionym do domu jednorodzinnego.

Ogrodzenie tarasu musiało więc spełnić odpowiednie wymogi bezpieczeństwa, które dla oferowanych przez nas balustrad szklanych nie są żadnym problemem. Nasze systemy spełniają wszystkie wymogi, jednocześnie zapewniając doskonały efekt wizualny.
This image for Image Layouts addon
Profil bazowy, SMART, został posadowiony na desce tarasowej i zamocowany do belki drewnianej znajdującej się pod deskami. Z reguły profil powinien stać bezpośrednio na belce, jednak możliwe jest posadowienie go na desce tarasowej jeśli belka (o odpowiednim przekroju) znajduje się bezpośrednio pod deskami. W przeciwnym razie deski mogłyby odkształcić się one przy dokręcaniu profilu, zagrażając w jakiś sposób stabilności balustrady szklanej.

W profilu podłogowym SMART umieściliśmy szkło prefabrykowane hartowane laminowane FLOAT (zielonkawe) 8.8.2 (16,76 mm grubości), o wysokości tafli 100 cm, z naszego zestawu standardowego.
This image for Image Layouts addon
Ze względu na atuty użytkowe, górna krawędź tafli szkła została wykończona pochwytem o przekroju kwadratowym 40 mm x 40 mm nakładany na szkło na uszczelce. Pochwyt taki ma kilka atutów. Po pierwsze atut użytkowy – jeśli balustrada jest często użytkowana (na przykład ktoś regularnie się o nią opiera bądź chwyta ją), pochwyt jest zdecydowanie wygodniejszy niż goła krawędź szkła (nawet takiego ze szlifowanymi krawędziami, co u nas jest standardem). Pochwyt minimalizuje też ilość
śladów po dłoniach na szkle, dzięki czemu balustradę trzeba czyścić rzadziej. Kolejnym atutem jest żywotność – pochwyt zabezpiecza krawędź szkła przed oddziaływaniem wilgoci, dzięki czemu spada ryzyko wystąpienia delaminacji na krawędziach tafli szkła. No i wreszcie atut wizualny – pochwyt kwadratowy przez swój „kanciasty” kształt, doskonale komponuje się z profilem bazowym balustrady szklanej.

Zarówno profil bazowy SMART jak i pochwyt kwadratowy, zostały pomalowane proszkowo na kolor RAL 7016 matowy, w efekcie doskonale kontrastując z jasnym kolorem drewna na tarasie.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Nowoczesne balustrady szklane Workmet

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188

Sprawdź nas na:

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188