Balustrada szklana
na profilu połogowym
oraz profilu bocznym

Dzięgielów koło Cieszyna, śląskie

Balustrady szklane z montażem bocznym na Śląsku i w Małopolsce
Balustrady szklane z montażem bocznym na Śląsku i w Małopolsce

Dzięgielów koło Cieszyna, śląskie

Specyfikacja projektu

Profil podłogowy:

ECO 120 mm x 44 mm, anodowany

Szkło:

hartowane laminowane 8.8.2 FLOAT prefabrykowane, wysokość tafli - 100 cm

Pochwyt:

okrągły, o średnicy d = 42,4 mm, nakładany na szkło na uszczelce

Profil boczny:

ECO BOK 118 mm x 46 mm, anodowany

Maskowanie otworów profilu bocznego

zaślepki z tworzywa sztucznego, w kolorze zbliżonym do aluminium anodowanego

Szkło w profilu bocznym:

hartowane laminowane 8.8.2 FLOAT wykonywane na wymiar, wysokość tafli – około 130 cm

Pochwyt:

okrągły, o średnicy d = 42,4 mm, nakładany na szkło na uszczelce

Usługi dodatkowe:

  • Malowanie samego pochwytu na kolor RAL zbliżony do koloru elementów elewacji oraz stolarki okiennej i dachu
  • Podkładki odprowadzające wodę

Wykończenie podłogi:

Kompozyt

Więcej informacji o projekcie w formie video

Zobacz film podsumowujący projekt

Poszczególne etapy montażu balustrady szklanej w Dzięgielowie, województwo śląskie,
przedstawiliśmy i opisaliśmy na poniższym filmie. Staraliśmy się wskazać i dokładnie omówić wszystkie istotne detale i zagadnienia, na które warto zwrócić uwagę i o które często nas pytacie.

Jeśli jednak nie znalazłeś tutaj wszystkich odpowiedzi i masz pytania dotyczące tego projektu, daj nam znać.
This image for Image Layouts addon
Przedstawiona na tej stronie balustrada szklana zamontowana została w miejscowości Dzięgielów koło Cieszyna. Realizacja miała miejsce na tarasie domu jednorodzinnego i obejmowała ogrodzenie tarasu oraz prowadzących na niego schodów. Aluminiowy anodowany profil podłogowy ECO został posadowiony na wylewce i zakotwiony do stropu przed położeniem na podłodze kompozytu.

Po zamontowaniu balustrady kompozyt został odpowiednio docięty, tak aby dochodzić do profilu. Pod profilem podłogowym balustrady szklanej zastosowano nierdzewiejące podkładki odwadniające w celu umożliwienia odpływu wody z balkonu. Ze względu na wykończenie podłogi kompozytem, podkładki te są kompletnie niewidoczne od wewnątrz tarasu, natomiast od zewnątrz widoczne są minimalnie, nie zaburzając estetyki balustrady szklanej, co widać na zdjęciach.
This image for Image Layouts addon
W profilu podłogowym umieszczono szkło prefabrykowane hartowane laminowane FLOAT (zielonkawe) 8.8.2 (16,76 mm grubości), o wysokości tafli 100 cm, które stanowi część oferowanego przez nas zestawu standardowego.

Balustrada szklana na schodach została zamocowana na profilu aluminiowym anodowanym do montażu bocznego – ECO BOK. Profil został odsunięty od schodów przy pomocy podkładek aby umożliwić dojście narzędzia montażowego do klinowania szkła, a także żeby umożliwić swobodny przepływ wody między profilem a bokiem schodów. Otwory montażowe w profilu ECO BOK zostały na tej realizacji zamaskowane przy pomocy zaślepek z tworzywa sztucznego w kolorze zbliżonym do koloru anodowanego aluminium. Zaślepek tych nie posiadamy już w swojej ofercie, zamiast tego stosujemy pełne maskownice.
This image for Image Layouts addon
Ze względu na to jak usadowiony jest profil boczny względem profilu podłogowego, umieszczana w nim tafla szkła musi być odpowiednio wyższa (tutaj o około 30 cm) żeby finalnie górne krawędzi tafli w balustradzie na tarasie, oraz w balustradzie przy schodach, były na tym samym poziomie. Szkło umieszczone w profilu bocznym jest szkłem hartowanym laminowanym FLOAT (zielonkawym) 8.8.2 (16,76 mm grubości), wykonywanym na wymiar.

Górna krawędź tafli szkła zarówno w balustradzie szklanej na profilu podłogowym jak i bocznym, została wykończona pochwytem okrągłym o średnicy 42,4 mm, nakładanym na szkło na uszczelce. Fantastyczny efekt końcowy balustrady szklanej został w tym wypadku uzyskany dzięki pomalowaniu samego pochwytu na kolor RAL, przy jednoczesnym pozostawieniu profili bazowych w kolorze aluminium.

Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb

Nowoczesne balustrady szklane Workmet

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188

Sprawdź nas na:

ul. Modrzewiowa 16/1,
43-430 Harbutowice (PL)

E. info@workmet.pl
P. +48 572 312 188